Інфографіка

Інфографіка 2020

Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека - 2020» пройшов у 3-х номінаціях: «Модель бібліотеки Нової української школи», «Медіакультура в бібліотечному просторі», «Бібліотека – територія читання».
Всеукраїнський етап було організовано дистанційно. Процес оцінювання відбувався з 27 квітня по 18 травня. Перегляд конкурсних робіт членами журі здійснювався безпосередньо на представлених учасниками Інтернет-ресурсах: персональних, закладів освіти, бібліотек. Було представлено 64 конкурсні роботи, авторами яких є 79 осіб, з них 23 учасника входять до складу восьми творчих колективів.

Кількість учасників, закладів освіти та конкурсних робіт

Номінації
Кількість
учасників
закладів освіти, де працюють учасники
конкурсних робіт, представлених учасниками
«Модель бібліотеки Нової української школи»
23
20
20
«Медіакультура в бібліотечному просторі»
24
19
19
«Бібліотека – територія читання»
32
31
25
Усього:
79
70
64

Територіальне розміщення закладів освіти, де працюють учасники всеукраїнського етапу конкурсу

Учасники всеукраїнського етапу конкурсу представляли заклади освіти, що розташовані в містах (63 особи та 55 закладів, 87,3%), селах (10 осіб та 9 закладів, 12,7%) та селищах міського типу (6 осіб та 6 закладів, 7,6%).

Номінація
Місто
СМТ
Село
«Модель бібліотеки Нової української школи»
15
1
4
«Медіакультура в бібліотечному просторі»
15
2
2
«Бібліотека – територія читання»
25
3
3
Усього:
55
6
9

Кваліфікаційні категорії учасників всеукраїнського етапу конкурсу

Зважаючи на те, що учасниками конкурсу можуть бути як бібліотечні працівники, так і педагогічні, варто виділити окремі групи кваліфікаційних категорій.
У групі бібліотечних працівників переважну кількість складають
провідні бібліотекарі – 32 особи, 53% від кількості бібліотечних працівників;
бібліотекар І категорії – 18 осіб, 30%;
бібліотекар – 6 осіб, 10 %;
бібліотекар ІІ категорії – 4 особи, 7%.

Категорії учасників

Значною за кількістю є група завідувачів бібліотеки/медіатеки/ інфоцентру (57) та бібліотекарів (18). Решта – 3 керівники закладів і 1 вчитель. Додамо, що крім одного ще п’ятеро вчителів/асистентів вчителя поєднують посади (двоє працюють завідувачами і троє, по одному у номінації, бібліотекарями).




Номінації
завідувач бібліотеки/            медіатеки/ інфоцентру
бібліотекар
керівні посади
вчитель
асистент вчителя інкл.класу
«Модель бібліотеки Нової української школи»
15
7
1
2
-
«Медіакультура в бібліотечному просторі»
17
5
2
2
-
«Бібліотека – територія читання»
25
6
-
2
1
Усього:
57
18
3
6
1

Стаж учасників

Найбільша частка – це категорія учасників з бібліотечним стажем «більше 20 років» (36 учасників). 

Категорії
«Модель бібліотеки Нової української школи»
«Медіакультура в бібліотечному просторі»
«Бібліотека – територія читання»
Всього в номінаціях
за категоріями

Педстаж
Біблстаж
Педстаж
Біблстаж
Педстаж
Біблстаж
Педстаж
Біблстаж
Немає  стажу
13
1
16
2
22
1
51
4
0-4
-
4
1
2
5
1
6
7
5-10
1
7
1
4
2
6
4
17
11-20
5
3
3
7
3
5
11
15
Більше 20 років
4
8
3
9
-
19
7
36

Стаж учасників


Бібліотечний стаж учасників за категоріями
 Бібліотечний стаж учасників за номінаціями


Освіта учасників

З 79 учасників лише 45 із бібліотечною освітою, більша з них кількість (22) у номінації «Бібліотека – територія читання», що майже у два рази перевищує інші дві номінації.
25 мають педагогічну освіту.

Номінації
Бібліотечна
Педагогічна
Інші
не за фахом
за фахом
«Модель бібліотеки Нової української школи»
10
8
2 (технологічна, економічна)
2 (економічна)
1 (бібліотечна, педагогічна, економічна)
«Медіакультура в бібліотечному просторі»
13
8
2
(технологічна, технічна)
1 (бібліотечна і педагогічна)
«Бібліотека – територія читання»
22
7
3
(технологічна, технічна, середня)

Усього:
45
23
9
2

Згідно з вимогами учасники виконували конкурсну роботу у форматі тематичного електронного портфоліо (онлайн (сайт, блог) або офлайн (е-презентація або папка з файлами розміщеними на Інтернет-ресурсі). Учасники використали сервіси та послуги Google, технології Веб 2.0, конструктори сайтів Ucoz, Wix.com, WordPress, канал Youtube, освітні платформи Blogger, School Champion (раніше відома як EDUkIT), KlasnaOcinka, «Метастудіятм».
Результати аналізу застосованих учасниками ресурсів виявив значну частку тих, хто розмістив матеріали використавши сайти, створені на платформі Blogger (31), на освітніх платформах (9), засобами Wix.com (11), на віртуальному диску (11) та декілька учасників (2), котрі використали конструктор сайтів Ucoz, канал Youtube.
 З таблиці видно по кожній номінації, без врахування Google диску, скільки конкурсних робіт розміщено на ресурсах закладів освіти (11), бібліотек (20, з них на Ucoz – 1), блогах бібліотекаря (8) і створених окремих електронних тематичних портфоліо (14, з них на Youtube – 1).








Проілюструємо за допомогою діаграми «Розподіл використаних інтернет-ресурсів учасників за типом місцевості, де розташовані бібліотеки», яким з них учасники надали перевагу при підготовці 64 тематичних е-портфоліо.




Результати конкурсу 2019-2020 н.р.

У підсумку за рейтингом лідерами цьогорічного конкурсу за оцінками журі стали області:
Дніпропетровська - 3 місце, Донецька - 2 і 4 місця, Закарпатська - 5 місце, Запорізька - два 4-х місця, Івано-Франківська - 5 місце, Київська - два 2-х місця, Миколаївська - 1 місце, Херсонська - 1 та 3 місця, Хмельницька - 1 та 5 місця, Черкаська - 3 місце.

Лідерами за підсумком останніх двох конкурсів (2017 та 2020) за оцінками журі є:
Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Львівська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська області та м. Київ. 


Першість регіонів України протягом 2011-2020 рр.

У різні роки лідирувати вдавалося багатьом регіонам України, та п’ятьом поки що не щастить (Житомирській, Луганській, Одеській, Тернопільській, Чернівецькій). Зведений графік лідируючих регіонів України у чотирьох проведених конкурсах (2011, 2014, 2017, 2020) за кількістю переможців і лауреатів представлено далі у діаграмі.



Інфографіка 2017

У 2016-2017 навчальному році відбувся один з найчисельніший за кількістю категорій учасників конкурс, який об’єднує усіх працівників освіти: від директорів та їх заступників, педагогів і бібліотекарів загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів усіх типів і форм власності – до методистів регіональних методичних служб. Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека - 2017» проводився у 5-ти номінаціях:
«Шкільна бібліотека: інноваційні проекти» (для керівників загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів),
«Бібліотека – виховний простір навчального закладу» (для бібліотекарів загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів),
«Сучасний методист: новий формат діяльності» (для працівників органів управління освітою і науково-методичних служб місцевих органів виконавчої влади, методистів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, які координують діяльність шкільних бібліотек),
«Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладу» та «Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і можливостей» (для бібліотекарів, педагогів загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів).
Для участі у всеукраїнському етапі протягом квітня 2017 року зареєструвалось 86 учасників з 24 областей України та м. Києва. Максимально – 5 з 5 номінацій – представили Дніпропетровська й Донецька області. У чотирьох номінаціях – конкурсні роботи з Волинської, Житомирської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Харківської областей. Конкурсанти з Вінницької, Кіровоградської, Луганської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької областей, м. Києва брали участь у трьох номінаціях; Запорізької, Херсонської, Чернігівської – у двох; Закарпатської, Миколаївської – в одній.


Переважна кількість конкурсних робіт (62) з міст. Шосту частку від загальної чисельності склали роботи учасників із сільської місцевості (13) та досить невелику – смт (3). Втім, у порівнянні з минулим конкурсом (2013-2014 рр.) кількість учасників з сільської місцевості збільшилась, що можливо пояснюється цьогорічними номінаціями конкурсу, які відбивають актуальні для сьогодення питання виховання дітей, залучення їх до читання.

Номінації «Шкільна бібліотека: інноваційні проекти» та «Сучасний методист: новий формат діяльності», запропоновані для керівників навчальних закладів та працівників методичної служби, у багатьох регіонах України ще залишаються поза увагою. Лише 5 управлінських проектів цього року з Харківської, Київської, Івано-Франківської, Донецької, Дніпропетровської областей змагались за перемогу, і 6 методистів відділів/управлінь освіти з Львівської, Кіровоградської, Житомирської, Донецької, Дніпропетровської, Волинської областей презентували досвід з координації роботи шкільних бібліотек. Один методист і заступник директора були у складі розробників управлінського проекту.

Серед учасників, з точки зору якісного складу, найбільш чисельними стали групи з провідних бібліотекарів (37), спеціалістів вищої категорії (14), бібліотекарів І категорії (12). Решта, 12 учасників представлена бібліотекарями ІІ категорії, спеціалістами, спеціалістами І та ІІ категорій.


70 загальноосвітніх навчальних закладів, 6 методичних служб представляли 25 шкільних бібліотекарів, 48 завідувачів бібліотеками, 6 директорів/заступників директорів загальноосвітніх навчальних закладів та 7 методистів. Позашкільні навчальні заклади не були представлені. Також долучились до конкурсу такі заклади як Вигодський навчально-реабілітаційний центр Івано-Франківської обласної ради та Володимир-Волинська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки».



Загалом під час всеукраїнського етапу конкурсу розглянуто 78 конкурсних робіт:
5 робіт у номінації «Шкільна бібліотека: інноваційні проекти»,
6 робіт – «Сучасний методист: новий формат діяльності»,
20 робіт – «Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладу»,
23 роботи – «Бібліотека – виховний простір навчального закладу»,
24 роботи – «Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і можливостей».

Лідерами цьогорічного конкурсу за оцінками журі є регіони:
Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Львівська, Сумська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, м. Київ. 





З 2012 року по 2017 Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека» проводився три рази.

Категорії учасників
Номінації конкурсу
2011-2012 рр.
2013-2014 рр.
2016-2017 рр.
Керівники загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів
«Бібліотека ХХІ століття»
«Сучасній школі – сучасну бібліотеку»
«Шкільна бібліотека: інноваційні проекти»
Працівники органів управління освітою і науково-методичних служб місцевих органів виконавчої влади, методисти закладів післядипломної педагогічної освіти, які координують діяльність
шкільних бібліотек
«Методист-порадник»
«Методист-порадник»
«Сучасний методист: новий формат діяльності»
Бібліотекарі, педагоги загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів
«З комп’ютером на «Ти»
«Шкільна бібліотека - інформаційний центр навчального закладу»
«Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладу»
«Майстер бібліотечної справи»
«Бібліотечний веб-ресурс»
«Бібліотека – виховний простір навчального закладу»
«Компетентний читач»

«Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і можливостей»

Першість регіонів України протягом 2011-2017 рр.









Комментариев нет:

Отправить комментарий